HP Princ dvojí krve OBSAH

29. prosince 2006 v 13:24 |  Knížky HP
Korneliuse Popletela dosavadního ministra kouzel nahradil rufus Brousek.
Za studené mlhy se přemístily dvě postavy zahalené v kápi a namířili si to rovnou ke Snapeovu domu. Byly to dvě ženy, přesněji Smrtijedky. Narcia Malfoyová přišla s prosbou, aby ochránil jejího syna Draca. Uzavřeli spolu neporušitelnou přísahu, že ho snape ochrání. Přidal se na stranu zla. Druhá žena Belatrix Lestrangerová , mu ale nevěří a klade mu otázku, proč se předtím nepřidal k nim. Lord Voldemort mu ale věří a přijal ho zpět do svých zlužeb.
Harry Potter 16letý brýlatý chlapec zase tráví letní prázdniny u svých mudlovských příbuzných Dursleyových. Denní věštec píše o Harry jako o Vyvoleném. Té noci si Brumbál přijde pro Harryho a doprovodí hodo Doupěte k Weasleyovým. Než se ale přemístí, sdělí Brumbál Harrymu, že zdědil vše po Siriusovi - jeho dům i skřítka Kráturu. Cestou se zastaví u bývalého učitele Horacia Křiklana. Brumbál mu nabídne, aby znova učil. Nakonec ho přemluví a on to místo přijme. Před vchodem do Doupěte Brumbál Harrymu řekne, že mu bude dávat soukromé hodiny.
U Weasleyových se měl Harry fajn. Byla tam s nimi i Fleur, která si bude brát Billa. Paní Weasleyové se to, ale moc nelíbí. Když přišel seznam učebnic z Bradavic Harry byl povýšen na kapitána Nebelvírského famfrpálového družstva. Všichni se vypravili do Příčné ulice a navštívili i Freda a George a jejich Obchod s žertovnými předměty. V Příčné ulici byl i Draco a Harry, Ron a Hermiona ho sledovali pod neviditelným pláštěm. Šel do Obrté a domlouval si něco velice podezřelého s prodavačem a vyhrožoval mu. Harry si myslí, že se Draco přidal ke Smrtijedům. Ostatní tomu,ale nechtěj věřit.
Ve vlaku prof.Křiklan vytvářel svůj klub oblíbenců a Harryho mezi sebe pozval také. Po skončení jejich setkání se Harry dostal do kupé k Dracovi. Chctěl se dozvědět co dělat tenkrát v Obrtlé. Vlak už dorazil do Baradavic a Harry zůstal pořád v úložném prostoru pro kufry pod neviditelným pláštěm. Malfoy to zjistí a Harrymu rozbije nos a znehybní ho. Vlak se vrací zpět. Nakonec ho zachrání Tonksová a odvede ho zpět na hrad, kam si pro něj přijde prof.Snape a posráží Nebelvíru body.
Po večeři všem Brumbál zdělil, že novým učitelem lektvarů je prof.Křiklan a obrany proti černé magii se ujme prof.Snape. Harry si musel vybrat předměty, při kterých dosáhl nejlepšího hodnocení pří KNÚ, aby mohl pokračovat na OVCE. Chce být bystrozorem. Z lektvarů musel mít za Snapa V vynikající, aby mohl pokračovat, ale za Křiklana stačilo N nad očekávání. Půjčil si tedy staré učebnice a dostal jednu po princi dvojí krve. Tato učebnice byla vylepšená. Majitel do ní psal dobré rady. Měli udělat dobrý živoucí lektvar a komu se povede, dostane lektvar štěstí. Harry ho podle rad získá.
Večer Harrymu přišel dopis od Brumbála, že začnou s výukou. Když Harry přijde za Brumbálem dozvídá se, že se budou dívat do vzpomínek v myslánce. První vzpomínka je o čistokrevném rodě Gauntů. Měli dceru a ta se zamilovala do mudly Toma Raddla. Rodiče jí to, ale nechtěli dovolit. Žena s ním měla dítě a aby ho uživila prodala vzácný Zmiozelův medajlonek, který se dědil z generace na generaci. Raddle jí opustil a ona porodila v sirotčinci. Dítě pojmenovala Tom Rojvol raddle a pak zemřela.
Další den se konal konkurz hráčů Nebelvírského družstva. Díky Hermionině pomoci se brankářem stal Ron.
Zanedlouho jeli na výlet do Prasinek. Když Harry, Ron a Hermiona seděli u Tří košťat Kattii Bellovou posedla krutá kletba. Dotkla se náhrdelníku a křičela bolestí. Ihned jí přeevezli do nemocnice. Málem jí to zabilo, ale nebylo to určeno jí. Harry si myslí, že to nastražil Draco.
Na další Brumbálově hodině se vypravili do Brumbálových vzpomínek jak šel Tomu Raddleovi ozvnámit, že ho vzali na školu Čar a Kouzel v Bradavicích. Tom cítil, že je něčím vyjímečný. Zneužíval svých schopností, aby trápil děti ze sirotčince.
Ron začal chodit s Levandulí a Hermiona na něj byla naštvaná.
Křiklan pořádá večírek svých oblíbenců. Malfoy se na něj vloudí a Snape si ho odvede. Harry je sleduje. Dozvídá se,že Snape uzavřel s Dracovo matkou Neporušitelný slib, že ho ochrání.
Na Vánoce odjel Harry s Wealeyovými do Doupěte. Po návratu do Bradavic měl Harry další hodinu s Brumbálem. Vydali se do Křiklanových vzpomínek. Byl tam se svým minulým klubem a byl tam i Tom Raddle. Ptal se Křiklana na viteály. Ta vzpomínka byla celá zamlžená, tedy uměle upravená. Brumbál dal Harrymu za úkol, aby tu vzpomínku získal od Křiklana celou. Na další hodině lektvarů měli udělat protijed. Harry s pomocí prince uspěje nejlépe. Stačí jim do krku nacpat bezoár. Když se pak zeptal Křiklana na viteály, neodpověděl a vyhodil ho ze třídy. Konaly se zkoušky z přemisťování. Ron měl narozeniny a omylem si vzal čokoládové kotlíky, v kterých byl nápoj lásky. Harry ho odvedl za prof.Křiklanem, aby mu namíchal protijed. Nápoj lásky, přestal působit a prof.Křiklan jim nabídl medovinu od Madame Rosmerty. Sice měla být určena Brumbálovi, ale na oslavu ji načal. Ron se začal dusit. Muselo to být otrávené. Harry rychle přiskočil ke skříni a vzal bezoár a ten dal Ronovi do krku. Ron zůstal ležet. Odvedli ho na ošetřovnu.
Hráli zápas a Ron chyběl. Našli sice náhradu, ale byl to děs. Harry dostal potloukem do hlavy a probral se na ošetřovně s Ronem. Nebelvír prohrál. Harryho napadlo, že by mohl povolat svého skřítka Kráturu. Objevil se tam i Dobbym. Nařídil jim, aby sledovali Draca. Chvílemi totiž chyběl na Pobertově plánku.
Na další Brumbálově hodině se vydali do vzpomínek, kdy byl Volemort dospěly. Přišel do Bradavic žádat o učitelské místo, ale Brumbál ho nepříjmul. V další vzpomínce skřítky Honkey se Tom objevil u jedné paní, která mu ukazovala Zmiozelův medajlonek a malé zlaté šálky se dvěma oušky a ty patřily Helze z Mrzimoru. Další den paní umřela a cennosti zmizeli. Jakmile se Tom dozvěděl, že jeho otec byl mudla ihned ho zabil. Po pár dnech se u Harryho objevili domácí skřítkové a zdělili mu, že Draco chodí do Komnaty nejvyšší potřeby. Harry se pokoušel zjistil, co tam dělá,ale nepovedlo se mu to. Jednoho večera dostal Harry dopis od Hagrida, ve kterém bylo, že Aragog umřel, a že je zve na pohře. Jenže pohřeb se měl konat večer, kdy studenti nesmějí vycházet ven. Harry použil lektvar štěstí. Cestou k Hagridovi potkal prof.Křiklana. Rozhodl se jít s ním. Udělali Aragogovi pohřeb apak slavili. Harrymu se naskytla příležitost získat tu vzpomínku o viteálech. Křiklan mu jí dal. Přálo mu štěstí. Běžel ihned za Brumbálem a společně se do ní okamžitě vypravili. Raddle se ptal na viteály. Prof.Křiklan mu řekl, že je to černá magie. S její pomocí se dá rozložit duše. Raddlemu se to zalíbilo a rozložil svou duši 7xkrát.Jeden viteál byl ten deník, který Harry ve 2.ročníku zničil. Další je rodinný prsten Raddleův. O ten se postaral Brumbál. Zbývají: medajlonek, zlaté šálky, had Nagi a něco co patřilo buď Gotriku Nebelvírovi nebo Rovíně z Havraspáru. Ta 7. část je on sám. Proto Brumbál opouštěl školu. Hledal viteály a slíbil, až najde další tak Harryho vezme s sebou.
Když Harry šel dalšího dne na snídani do Velké síně zaslechl v koupelně pláč.. byl to Draco. Opravdu brečel a Uršula ho utěšovala. Harry vešel dovnitř. Draco po něm seslal kletby. Harry požil jednu z učebnice prince dvojí krve a z Draca začala stříkat krev. Snape Draca zachránil.
Harry začal chodit s Ginny. Zanedlouho dostal vzkaz od Brumbála - našel viteál. Cestou narazil na prof.Trelawneyovou. Ležela na zeni. Někdo jí vyhodil z Komnaty nejvyšší potřeby. Pak Harrymu vyprávěla jak vyslovila tu věštbu. Snape je slyšel a řekl jí Voldemortovi a ten pak zabil Harryho rodiče.
Harry se rychle rozeběhl za Brumbálem, zlobil se ne něj, že nechal Snapa učit přitom, když jeho vinou zemřeli jeho rodiče. Snape ale přešel na stranu dobra. Rozhodli se jít. Harry si skočil pro neviditelný plášť a dal Ronovi, Hermioně a Ginny lektvar štěstí, aby uhlídali Draca.
Přemístili se k jeskyni, kde malý Tom týral své oběti. Po vstupu to chtělo zaplatit. Krev. Došli až k velkému jezeru. Vyskočilo z něj něco odporného. Brumbál objevil loď, po které pluli na malý ostrov. Cestou Harry viděl ve vodě lidskou ruku. Ve vodě byla mrtvá těla. Na ostrově stála mísa a v ní ten viteál. Mísa však byla plná zelené tekutiny. Museli ji vypít. Brumbál pil a Harry ho musel nutit. Sténal bolestí. Chtěl umřít. Na dně ležel medailon. Potřeboval vodu. Tak jí Harry nabral z jezera. Za moment se odtud vynořila mrtvá těla. Sápala se na ně. Brumbál vykouzlil oheň a zastavil je. Harry se s ním přemístil do Prasinek. Nad školou bylo znamení zla. Půjčili si košťata a letěli k věži. Brumbál chtěl zavolat Snapa. Harry se pro něj pod pláštěm vypravil. Do hradu pronikli Smrtijedi. Brumbál Harryho znehybnil a hůlka mu vylítla z ruky. Objevil se Draco a chtěl Brumbála zabít. Řekl mu, že Smrtijedy dostal do hradu pomocí skříní.jednu nechal opravit v Obrtlé. Ten náhrdelník a medovina byli také pro Brumbála. Madame Rosmerta je pod kletbou Imperius. Draco ho nedokáže zabít, ale přijde Snape a Brumbála zabije. Pak se dali všichni na útěk. Harry se mohl hýbat a to znamenalo jediné, že ten kdo vyslal kouzlo je mrtev. Nechtěl tomu věřit. Utíkal za nimi. Posílal proti nim kletby z prince. Snape zařval jak se opovažuje používat jeho kletby. On je princ dvojí krve. Smrtijedi utekli. Harry s Hagridem pak zamířili pod věž. Ležel tam mrtvý Brumbál. Vyndali mu z kapsy medailon. Byl tam vzkaz, že to není pravý viteál. Všichni pak odešli na ošetřovnu. Ležel tam Bill. Pokousal ho Šedohřbet - vlkodlak. Nebyl ale proměněn tak se byl nepromění úplně.
Byl slyšet Fénixův nářek. Zazpíval a nadobro odletěl. Ředitelkou se stala prof.McGonagallová. Díky lektvaru štěstí se Ronovi, Hermioně a Ginny nic nestalo. Uvažuje se o zavření školy.
Poslední den byl Brumbálův pohřeb. Pohřbyli ho do bílé hrobky. Harry se rozešel s Ginny. Rozhodl se, že se do Bradavic nevrátí a bude hledat viteály, aby mohl zabít Voldemorta. Ron s Hermionou řeknou, že půjdou s ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
ALL THE WORLS´S A STAGE - W.SHAKESPEARE


Změna vzhledu blogu k 1.6.2012

Blog založen 5.12. 2006
V autoském klubu jsem působila od srpna 2008 do jara 2014


Blogem jsem celá ta léta žila. Bavilo mě psát, fotit, vymýšlet nové věci, ale....

Třeba se někdy sejdeme na jiné adrese.
Díky mým čtenářům za přízeň.
Michalinda