Sirius Black

30. prosince 2006 v 10:09 |  Sirius Black
Sirius Black jeden z velkých kamarádů Jamese Pottera. Patří k Pobertům. Strávil 12 let v tomnejhorším vězení - Azkabanu pod stráží Mozkomorů za něco co vůbec neudělal! Ale Azkaban přežil! A to jen díky tomu, že je zvěromágem. Často se přeměňoval do psí podoby, aby na něj velký tlak Mozkomorů tolik nepůsobil. A konečně se mu jedné noci podařilo uprchnout a podklouznout Mozkomorům přímo pod nosem. Oni totiž nemají oči. Vypraví se hledat Harryho Pottera.
Celé ministerstvo po něm pátrá, ale on bezpečně uniká. Nakonec Harryho najde a vysvětlí mu, že tu vraždu nespáchal, a že viníkem je Červíčkem. Je Harryho kmotrem a nabídne mu bydlet u něj. Ale celá situace se obrátí, když Červíček uprchne. Sirius zůstává nadále viníkem. Nějakou dobu tráví s hipogrifem Klofanem schovaný v horách, než se prokáže jeho nevina. Pak mu už nekteří důvěřují.
Scházejí se v jeho domě a nazývají se Fénixův řád. Při Boji s lodem Voldemortem a jeho přívrženci příde o život. Zabije ho Belatrix. Harry přihází o dobrého přítele a kmotra. A v kouzelnickém společenství zůstávají kruté časy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kačenka kačenka | 28. listopadu 2008 v 13:42 | Reagovat

mam jedno slovo supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
ALL THE WORLS´S A STAGE - W.SHAKESPEARE


Změna vzhledu blogu k 1.6.2012

Blog založen 5.12. 2006
V autoském klubu jsem působila od srpna 2008 do jara 2014


Blogem jsem celá ta léta žila. Bavilo mě psát, fotit, vymýšlet nové věci, ale....

Třeba se někdy sejdeme na jiné adrese.
Díky mým čtenářům za přízeň.
Michalinda