HP Fénixův řád OBSAH

14. ledna 2007 v 9:51 |  Knížky HP
Jednoho večera si pro Harryho přijde Lupin, Tonksová a Moody. Harry si vezme věci a všichni se společně přemístí na Náměstí 12, kdy sídlí Fénixův řád. Potkají se tam i s Ronem a Hermionou. Fénixův řád střeží nějaké zbraně horší než kletba Adavra Kedavra.
Když příjdou dopisy z Bradavic Ronovi a Hermioně se dostane čest, že se monou stát prefekty. Harryho to trochu mrzí.
Zanedlouho přišel čas vrátit se do Bradavic. Hagrid byl pryč a na obranu proti černé magii měli profesorku Umbridgeovou. Je to hrozná žena s ropuším obličejem, která byla poslána z ministerstva na přání Korneliuse Popletala.Její výuka probíhá nudným způsobem a to tak, že jen čtou knihy. Harry od ní dostane trest, zato že se zmíní o Voldemotově návratu. Musí psát "nemám vykládat lži" a každé slovo se mu vyrývalo do kůže.
Hermiona založí společně s Ronem a Harrym obraný kroužek, kde se mohou studenti učit bojovat proti pánu zla. Scházejí se v komnatě Nejvyšší potřeby a říkají si : Brumbálova Armáda.
Při famfrpálovém zápase Draco Malfoy zase provokoval a Harry s Geogrem to nevydrželi a porvali se s ním a prof.Umbridgeová jim zakázala na doživotí hrát famfrpál.
Po dlouhé době se do Bradavic vrátil Hagrid a byl poraněn. Harry, Ron a Hermiona se od něj dozvídají, že byl s madame Maxime hledat obry a navrhnout jim, aby se přidali na stranu dobra, protože lord Voldemort se snaží na svou stranu strhnou všechny. Hagrid se vrátil k učení a na první hodině s ním jim ukazoval testrály. Může je vidět jen ten, kdo viděl někoho umřít.
Na kroužku obrany proti černé magii Harry mluvil s Cho. Stále ji trápilo, to co se stalo Cedrikovi. Brečela a nakonec se s Harrym políbila.
Harrymu se zdál divný sen o tom, že pana Weasleyoho napadl had. Byla to pravda a nebýt Harryho, tak by Artur zemřel. Byl odvezen do nemocnice u Svatého Munga. Když se ho Harry, Ron a Hermiona vydali navštívit, potkali tam bývalého prof. Lockharta a Nevila. Nevil byl navštívit své rodiče. Ztratili pamět, když vzdorovali Voldemortovi pod kletbou Crucio.
Brumbál nakáže Snapeovi, aby dával Harrymu hodiny nitrobrany. S její pomocí omezí Harry přístup Voldemortovi do své paměti. Opět se mu zdál sen, kdy byl Voldemort hodně šťastný a ráno se dozvěděl proč. Z Azkabanu uteklo 10 vězňů.
Hermiona se Harrymu snaží pomoc, v tom že sežene Ritu Holoubkovou, aby udělala s Harrym rozhovor o té noci, kdy Voldemort povstal. Článek vyšel a Harry získla více lidí na svojí stranu.
Pomocí hodin nitrobnany se Snapem, se Harry dostal do snapeových vzponímek. Viděl tam svého otce a Remuse Lupina, Siriuse Blacka a Červíčka. Týrali Snapa.
Fred a George se rozhodli opustit Bradavice a odletěli do Příčné ulice, kdy se založili svůj krám s žertovnými předměty.
Hagrid odvede Harryho a Hermionu do Zapovězeného lesa a ukáže jim svého nevlastního bratra Drápa. Je to obr. Museli mu slíbit, že se o Drápa postarají, kdyby ho Umbridgoevá vyhodila ze školy.
Další Harryho živý sen je o tom, jak Voldemort zajal Siriuse. Když s ním pak chce další den Harry mluvit pomocí krbu nezastihne ho. S členy Brumbálovy armády se vypraví do Zapovězeného lesa. Narazí na testrály a na těch odletí zachránit Siriuse. Letí na Ministerstvo kouzel. Dostanou se do chodby - Obor záhad. Dojdou do kruhové místnosti. Místnost se otáčí a oni musí najít dveře se světýlky. Po chvíli se jim to podaří. Uvnitř jsou křišťálové koule. Na jedné bylo napsáno: Harry Potter a Pán Zla. Po chvíli na ně zaútočí Smrtijedi a chtějí po Harrym tu věštbu. Poví mu, že to co viděl o Siriusovi byl klam. Harry společně s Hermionou, Ronem, Nevillem, Ginny a Lenkou začnou utíkat a rozbíjejí všechny věštby. Doběhnou až do kruhové místnosti a tam se Smrtijedy začnou bojovat. Nakonec jim na pomoc příje Sirius, Lupin a Moody s Tonksovou. Harry hodí věštbu Nevillovi a ten jí nechytne. Nic není slyšet. Jedna Smrtijedka Belatrix zabije Siriuse. Harry začíná šílet! Zanedlouho se na ministerstvu objeví Brumbál a také lodr Voldemort. Voldemort se snaží Brumbála zabít, ale pták fénix Fox Brumbála zachrání. Když tam dorazí Kornelius Popletal, vidí Voldemorta v plné síle jak uniká. Konečně věří Harryho tvrzení.
Vše skončilo a Brumbál Harryho poslal přenášedlem do své pracovny. Harry tam rozbíjel vše, co mu přišlo pod ruku. Brumbál se rozhodl mu konečně vysvětlit, proč má na čele tu jizvu. Byla vyslovena věštba, kterou slyšel jen on:
Příchod toho v jehož moci je porazit pána všeho zla se blíží… narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku…pán zla ho poznamená, jako sobě rovného, on však bude mít moc jakou pán zla sám nezná…proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít dál, jestli druhý zůstává na živu…Ten v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat…
Narodili se dva chlapci a jejichž rodiče páni zla vzdorovali - Harry Potter a Neville Longbotom. Pán zla si vybral za sobě rovného Harryho. Harryho matka za něj položila život a tím mu dala velikánkou ochranu.
Další den vyšel článek o tom, že se lord Voldemot vrátil a že Brumbál a Harry nejsou žádní blázni. Vrátil se i Hagrid a prof.McGonagallová a ta udělila každému, kdo byl na ministerstvu padesát bodů.Harry se ptal skorobezhlavého Nicka jestli by Sirius nemohl být duch a být mezi nimi. Nick mu odpověděl, že duch je jenom ten, kdo si to vybere a bojí se smrti. Ze Siriuse duch nebude. Harry je hodně smutný. Vyčítá si to. Kdyby zvládl nitrobranu, tohle by se nestalo.
Nastal konec roku a vlak všechny odvezl do Londýna. Na nádraží čekal Moody, Lupin, Tonsková a pan Weasley. Čeklai tam i dvojčata Weasleyovi, ten krám jim hodně vynáší. Všichni se rozloučí a Harry se připojí k tetě a strýcovi. Čekají na něj dlouhé prázdniny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
ALL THE WORLS´S A STAGE - W.SHAKESPEARE


Změna vzhledu blogu k 1.6.2012

Blog založen 5.12. 2006
V autoském klubu jsem působila od srpna 2008 do jara 2014


Blogem jsem celá ta léta žila. Bavilo mě psát, fotit, vymýšlet nové věci, ale....

Třeba se někdy sejdeme na jiné adrese.
Díky mým čtenářům za přízeň.
Michalinda