Červenec 2012

Dekameron na točně

3. července 2012 v 19:28 | Michalinda |  Moje Spisy
Před týdnem jsem si užívala ničím nerušené nádherné představení v divadle s největším stropem na světě. S vimperským gymnáziem jsem vyrazila do Českého Krumlova na otáčecí hlediště. Již v minulosti jsem měla s nimi tu možnost shlédnout úžasné představení Babička a Sluha dvou pánů. Nyní byl na programu Dekameron od Giovana Boccaccio v režii Martina Glasera.

Na otáčecím hledišti nám hráli herci jihočeského divadla. Divadlo je umnístěno v zahradách Krumlovského zámku. Nádherná podívaná. Divadlo samotné začala v půl 10. Na onen dekameronský příběh jsem se moc těšila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dají dohromady, protože, kdo Dekameron zná, ví, že tato kniha podle svého názvu obsahuje 100 novel, které vypráví skupina lidí utíkající z Florencie před morem. Já jsem některé novely z něj četla v prváku a stále mi utkvěly v paměti. Snad pro svůj erotický podtext... Do té doby jsem takových knih moc neznala.Až budu mít více času, plánuju si Dekameron přečíst celý :)

Fotoateliér Josefa Seidla

2. července 2012 v 18:00 | Michalinda |  Moje Spisy

Pro všechny milovníky fotografování a fotek samotných doporučuji prohlídku fotoateliéru a secesního domu nekorunovaného šumavského krále fotografií Josefa Seidla.

Ráda bych Vám doporučila další skvělé místo v malovaném Českém Krumlově. Jednou z prvních zastávek, když jsme tam jela s vimperským gymnáziem byl právě fotoateliér Josefa Seidla. Zpočátku jsem do žádného ateliéru vůbec nechtěla, protože já jako maturant jsem jela jako náhradník a to jen kvůli Dekameronu na točně ( o tom se chystám napsat později). Ale nakonec jsem nelitovala. Jediné, co mi bylo silně nepříjemné byl úplně vydýchaný vzduch uvnitř a šílené horko.

Nyní již k ateliéru. Nachází se nedaleko od náměstí v uličce Linecká. Obklopují ho krásně upravené zahrady a samotný dům je v secesním stylu stejně tako jako všechno uvnitř.

ALL THE WORLS´S A STAGE - W.SHAKESPEARE


Změna vzhledu blogu k 1.6.2012

Blog založen 5.12. 2006
V autoském klubu jsem působila od srpna 2008 do jara 2014


Blogem jsem celá ta léta žila. Bavilo mě psát, fotit, vymýšlet nové věci, ale....

Třeba se někdy sejdeme na jiné adrese.
Díky mým čtenářům za přízeň.
Michalinda